II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”!

IPN

Zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”!

Świat ciągle wypełnia się ideologiami, które mogą przekształcić się w TOTALITARYZMY. Często nie zdajemy sobie sprawy ze skali tego zjawiska.

W tym roku zaprezentujemy ponad 20 różnych filmów z całego świata nawiązujących do tej przejmującej tematyki.

TOTALITARYZM to nie tylko ustrój społeczny, ale przede wszystkim losy zwykłych ludzi. Takich, jak my. To narastająca przemoc systemu oraz walka ludzi o wolność i godność, a także powracające
wspomnienia, ludzkie historie i pamięć o nich.

To żywe scenariusze, które nie chcemy, żeby kiedykolwiek się powtórzyły.

W dziejach Polski totalitaryzm odcisnął swoje wyraźne piętno. Dlatego tworzymy przestrzeń, w której będziemy rozważać i przeżywać zagadnienie totalitaryzmu w wielu aspektach. Uczulać obrazami na
mechanizmy przemocy i dyskryminacji.

W 2020 r., w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował międzynarodowy festiwal filmowy o symbolicznej nazwie „Echa Katynia”, którego tematyka obejmuje
szeroko rozumiane zagadnienie totalitaryzmu.

Po sukcesie zeszłorocznego wydarzenia i co za tym idzie dużego zainteresowania jego tematyką, rozwijamy formułę, prezentując Państwu więcej filmów wydarzeń towarzyszących.

Do udziału w naszym festiwalu zaprosiliśmy twórców różnych gatunków filmowych z całego świata. Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, wielokrotnie nagradzane filmy, których wysoki poziom wrażliwości
artystycznej i zajmująca treść mają być przyczynkiem do dyskusji o problemie totalitaryzmu. Większość z nich to polskie premiery.

Oprócz seansów filmowych ważnym składnikiem festiwalu będą debaty oraz spotkania z twórcami, warsztaty dla filmowców i amatorów.

A więc zasiądź wygodnie w fotelu i przeżyj filmy, które przygotowaliśmy dla Ciebie w wersji ON-LINE.

Zarejestruj się jak najszybciej, pula miejsc ograniczona!

Kategorie Filmów

 
Pełnometrażowe
8 niezwykłych filmów o ludziach, historii i totalitaryzmie. Filmy walczą o nagrodę główną w konkursie filmów pełnometrażowych oraz o nagrodę publiczności.
Filmy krótko i średnio metrażowe
Starannie wyselekcjonowane 11 unikalnych filmów, które walczą o nagrodę główną w konkursie filmów krótko i średniometrażowych oraz o nagrodę publiczności.
Film IPN
Cztery premierowe filmy Instytutu Pamięci Narodowej, które zaprezentujemy Wam w tegorocznej edycji naszego Festiwalu to zbiór niezwykłych mirkohistorii, które w połączeniu tworzą całościowy obraz niełatwych dziejów narodu polskiego.

Na czym to polega?

 

Załóż konto i zaloguj się na OneStage.pl

Wygeneruj darmowy bilet. Na mail powiązany z kontem otrzymasz swój indywidualny kod.

Wpisz kod biletu otrzymany mailem na stronie filmu i aktywuj bilet.

Pamiętaj, że Twój bilet jest jednorazowy, a po jego aktywacji otrzymujesz 24h dostępu do treści.

Spinner
Ładowanie...

Dbamy o twoją prywatność!

Korzystanie z plików cookie pozwala nam zapewnić ci większa wygodę w korzystaniu z serwisu, a nam pomoże się rozwijać