Film dostępny do oglądania w dniach 22-31 października 2021 podczas edycji online 2. HER Docs Film Festival.

reż. Janna Ji Wonders (Niemcy / 2020 / 110 min.)

W swojej dokumentalnej sadze rodzinnej „Walchensee Forever”, reżyserka Janna Ji Wonders wyrusza w podróż przez cztery pokolenia na przestrzeni ponad stu lat. (A właściwie pięć, jeśli liczyć pewne niemowlę). Odkrywa rodzinne tajemnice, prowadząc nas od rodzinnej kawiarni na brzegu bawarskiego jeziora Walchensee, do Meksyku i Kalifornii w „lato miłości”, do Indii, z powrotem do Europy, niemieckich poliamorycznych komun… Rozmawia ze swoją ponad stuletnią babką i rekonstruuje bolesne karty rodzinnej historii – jak dramatyczne losy swojej ciotki.
Ale nie jest to tylko film o rodzinie i jej tradycjach – film sam w sobie jest kontynuowaniem wieloletniej praktyki rodzinnej. Matka reżyserki także fotografowała od małego i kręciła filmy, zaraziwszy się tą pasją od ojca, skądinąd surowego człowieka, weterana II wojny światowej. („Za bardzo trzęsiesz kamerą”, instruuje córkę we fragmencie starego filmu wideo). „Walchensee Forever” staje się tym samym wielogłosową opowieścią zarówno żywych i zmarłych, wchodząc głębiej i głębiej w rodzinne archiwum fotograficzno-filmowe, ale też nieskończone listy, pamiętniki i nagrania muzyczne. (Klara Cykorz)


[English]
The film is available for viewing on October 22-31, 2021 during the online edition of the 2nd HER Docs Film Festival.

dir. Janna Ji Wonders (Germany / 2020 / 110’)

In her documentary family saga “Walchensee Forever”, director Janna Ji Wonders embarks on a voyage of discovery spanning four generations of women over a century. In order to uncover the secrets and her role in the generation chain, she leads us from the family café at the Bavarian Lake Walchensee via Mexico to San Francisco during the “Summer of Love”, to Indian ashrams, a German commune, and back again.

Na czym to polega?

 

Zaloguj się na www.onestage.pl.

Kup bilet na wydarzenie online poprzez zintegrowany z platformą system płatności.

Po zalogowaniu i opłaceniu, dostaniesz dostęp do transmisji.

Udostępnij wydarzenie swoim znajomym!

Bezpieczne płatności z technologią AutoPay
Spinner
Ładowanie...

Dbamy o twoją prywatność!

Korzystanie z plików cookie pozwala nam zapewnić ci większa wygodę w korzystaniu z serwisu, a nam pomoże się rozwijać